понедельник, 25 апреля 2016 г.

Інформаційна безпека. Захист інформації




Інформаці́йна безпе́ка — це стан захищеності систем обробки і зберігання даних, при якому забезпечено конфіденційність, доступність і цілісність інформації, або комплекс заходів, спрямованих на забезпечення захищеності інформації від несанкціонованого доступу, використання, оприлюднення, руйнування, внесення змін, ознайомлення, перевірки, запису чи знищення (у цьому значенні частіше використовують термін «захист інформації»).

Зáхист інформáції (англ. Data protection) — сукупність методів і засобів, що забезпечують цілісність, конфіденційність і доступність інформації за умов впливу на неї загроз природного або штучного характеру, реалізація яких може призвести до завдання шкоди власникам і користувачам інформації.

Термін вживається в Україні для опису комплексу заходів по забезпеченню інформаційної безпеки.

30 листопада — Міжнародний день захисту інформації.




https://uk.wikipedia.org/wiki/Захист_інформації

понедельник, 11 апреля 2016 г.

 Формати файлів аудіо та відео, сервіси публікування відеофайлів, подкастинг



Результат монтажу залежить не лише від початкового творчого задуму, майстерності при монтуванні відзнятих (записаних) матеріалів, але якості матеріалів. Останнє істотно залежить від формату зберігання даних (і початкових, і остаточних).

Формати аудіо без стиснення:
  • CDDA (англійською Compact Disc Digital Audio), CD-Audio, Audio-CD — найпоширеніший стандарт цифрового запису звуку на компакт-диск без стиснення
  • SACD (англійською Super Audio Compact Disc), розроблений фірмами Philips і Sony;
  • WAV (англійською waveform audio format), розроблений компаніями Microsoft та IBM;


                          зі стисненням:
без втрат:
  • APE — Monkey's Audio (.ape, .apl) — популярний формат кодування цифрового звука;
  • FLAC — найякісніший вільний кодек проекту Ogg vorbis;
  • WMA — Windows Media Audio 9.1 Lossless — ліцензований формат файла, розроблений компанією Microsoft для зберігання і трансляції аудіо-інформації;
з втратами:

  • AAC (.m4a, .mp4, .m4p, .aac) — Advanced Audio Coding — стандартна схема стиснення із втратами для аудіоданих, розроблена у 1997 році Fraunhofer IIS як альтернатива форматам mp3. Наразі поширена менше ніж mp3 і ogg vorbis;
  • Doulby Digital (AC-3) — система цифрового багатоканального звуку для кінематографа;
  • Ogg vorbis — вільний формат, що має перевагу над MP3;
  • MP3 (MPEG Layer 3) — найпоширеніший і найпопулярніший формат, що відтворює звук наблежено до реального при сильному стисканні;
  • Musepack — відтворює якісний звук лише на високих частотах (.mpc);
  • RealAudio — підтримка потокового звуку, дуже швидке декодування (.ra, .rm);
  • TvinVQ — якісний формат для запису звуку на низьких чатсотах (.vqf);
  • WMA — Windows Media Audio — ліцензований формат файла компанії Microsoft для зберігання і трансляції аудіо-інформації;
  • MIDI — Musical Instrument Digital Interface — для обміну даними між музичними інструментами;
  • MOD — формат музичних композицій комп'ютерів Amiga.
Хромакей (Chroma key, або «Зелений екран» та «Синій екран») — технологія, яку широко використовують у кіно та на телебаченні. Суть технології полягає у тому, що ділянки зображення або відео, які мають певний колір, замінюють іншими зображеннями (чи відеокадрами) як тлом. Можна використовувати будь-який колір. Але зазвичай використовують зелений або синій кольори.

Подкаст (англійською Podcast) — цифровий медіа-файл або низки таких файлів, які розповсюджують інтернетом для відтворення на портативних медіа-програвачах чи персональних комп'ютерах. Термін «podcast» є поєднанням назви портативного програвача музики iPod та слова broadcast. Зазвичай подкасти завантажують на подкаст-термінали (є і платні, і безоплатні), звідки їх і беруть інші користувачі. Наприклад, на такі: podfm, rpod, libsyn.
Створені медіа файли можна завантажити на сайт youtube.com. Під час завантаження буде здійснено конвертацію у декілька файлів форматів *.flv, *,mp4 з різною роздільною здатністтю для вибору під час перегляду в online режимі при роботі в Інтернеті.
Використовуючи Інтернет сервіс savefrom.net, можна завантажити на свій комп'ютер фільм у запропонованому форматі.

Конвертація файлів — переписування файлів у іншому форматі — завдання, посильне для багатьох програм. Вибір потрібної залежить від завдання користувача, підтримуваних форматів і можливостей налаштування.

https://vk.com/video?section=all&z=video-54609771_170737565%2Falbum146789859%2Fpl_146789859



понедельник, 4 апреля 2016 г.

Використання Інтеренету для навчання. Інтернет - освіта

 




В наш час новітніх технологій зараз можливо знайти все. Також ресурси інтернету важливо використовувати не тільбки для розваг, а й для навчання, пізнання чоось нового. В інтернеті можна вивчати різні мови, вдосконалювати свої знання з певного предмету, пізнавати щось нове. Також можна навчатися дистанційно - інтернет - освіта. 

Дистанційне навчання — сукупність сучасних технологій, що забезпечують доставку інформації в інтерактивному режимі за допомогою використання ІКТ (інформаційно-комунікаційних технологій) від тих, хто навчає (викладачів, визначних постатей у певних галузях науки, політиків), до тих, хто навчається (студентів чи слухачів). Застосовується під час підготовки як у ВНЗ, так і в Бізнес-школах. Основними принципами дистанційного навчання є інтерактивна взаємодія у процесі роботи, надання студентам можливості самостійного освоєння досліджуваного матеріалу, а також консультаційний супровід у процесі дослідницької діяльності. Дає змогу навчатися на відстані, за допомогою диспутів експертів із кількох країн, за відсутності викладача.


Інтерне́т-осві́та (англ. Online tutoring) — освіта, що здійснюється з використанням ресурсів та технологій глобальної мережі Інтернет. У відношенні до поняття дистанційна освіта є видовою відмінністю, більш строго регламентує техніко-технологічну специфіку навчання — використання мережі Інтернет (дистанційно можна навчатися не тільки через Інтернет, але і за допомогою локальних мереж, відеозв'язку тощо) Більшість діючих центрів навчання можна умовно розділити на три групи за ступенем «занурення» в Інтернет.


До першої групи належать заклади, вся робота яких будується виключно на Інтернет-технологіях. Вибір навчального курсу, його оплата, заняття зі студентами, передача контрольних завдань та їх перевірка, а також здача проміжних і фінальних іспитів здійснюються через Мережу. Подібних навчальних центрів, іноді іменованих «віртуальними університетами», не так багато з-за високих вимог до апаратно-програмного оснащення і рівня підготовки персоналу, а також необхідності значних початкових фінансових вкладень.

Другу, найчисленнішу групу, складають навчальні заклади, що поєднують різні традиційні форми очного і дистанційного навчання з нововведеннями в дусі часу. Наприклад, деякі вузи частину своїх програмних курсів переводять у віртуальну форму, а центри дистанційного навчання, спираючись на Інтернет-технології, у той же час не відмовляються від практики проведення очних екзаменаційних сесій. Варіантів тут може бути багато, але в кожному випадку комп'ютеризована лише частина навчального процесу.

До третьої групи можна віднести навчальні центри, для яких Інтернет служить лише внутрішнім комунікаційним середовищем. На своїх сайтах вони розміщують інформацію про навчальні програми (плани), семінари, а також бібліотечні каталоги.

Пропоновані в системах віртуального навчання курси прийнято ділити на два види: кредитні та некредитні. «Кредитним» вважається курс, офіційно затверджений в акредитованому навчальному закладі. Він зараховується студентові в рамках навчальної програми з якої-небудь спеціальності і є однією із сходинок на шляху до отримання наукового ступеня. (Кожний курс у кредитній ієрархії має свою вагу.) До «Некредитних» відносять курси, призначені для отримання додаткової або постуніверситетської освіти (наприклад з метою підвищення кваліфікації) і які не ведуть до отримання наукового ступеня.

Навчальні заклади, що пропонують некредитні курси, фактично утворюють систему «відкритої освіти». Вони роблять акцент на цінності навчальної програми як такої, не піклуючись про престижність видаваного диплома або вазі кредиту. У рамках відкритої освіти створені тисячі навчальних курсів з різноманітних тем, включаючи освоєння мов і вдосконалення навичок роботи з комп'ютером. В Інтернеті можна знайти й такі навчальні заклади, які пропонують пройти навчання за повною програмою коледжу, але не надають освітнього кредиту.



https://uk.wikipedia.org/wiki/Інтернет-освіта

https://uk.wikipedia.org/wiki/Дистанційне_навчання